pondělí 10. února 2014

Ušaté dárky a výprodejová sklizeň

Jelikož jsem vánoční svátky promarodila a nemohla tak absolvovat svůj každoroční relaxační proces v matičce Praze, byla jsem nucena svou tolik toužebně očekávanou dovolenou odložit až na začátek února, po zkouškovém. Nakonec to ale byla únorová simulace vánoční Prahy se vším všady a to hned z několika důvodů: jednak jsem viděla několik nesundaných dekorací; za druhé byla zima jak sviňa a docela mi zatrnulo, jak se země víc a víc zbarvovala do bíla čím více jsme se blížili do středu Čech; též jsem díky skvělé Iščině organizaci podnikala typicky zimní zábavu typu bruslení v ledových drahách Olympijské vesnice~
Když jsem zvážila klady a zápory, rozhodla jsem se navíc, že jiné datum už pro svůj odpočinek nikdy nezvolím a překousnu i předávání vánočních dárečků s dvouměsíčním zpožděním. Posunu-li totiž svůj příjezd tak jako tento rok, blog pak může dokonale dostávat svému názvu. Proč? K tomu se vrátím na závěr, nejprve vám toužím ukázat, jakými úžasnými roztomilostmi jsem byla obdarována~


Jeden z dárečků byl tématický ("nežij jen školou a vrať se taky ke kresbě a hudbě"), tvořený suchými pastely a náušnicemi ve tvaru houslových klíčů z fima, made by Iška. A opět jsem dostala diář s Molangem a samolepky, k tomu navíc lístečky s Rilakkumou! <3 Na těchto deníčcích je zkrátka úžasné, že nejsou vytvořené na určitý letopočet, takže nepoužiju-li ho zrovna letos, nemusím zemřít na výčitky svědomí, že jsem promarnila možnost používat něco tak kouzelného.
Milované ušaté zvíře bylo zastoupeno navíc ještě formou prstýnku a ruční malby na tradičním japonském skleněném větrném zvonečku fúrin (風鈴). Jelikož je v černé barvě a malba tak musí být vyvedena z vnější strany, kvůli čemuž by mohl být v případě zavěšení venku poškozen povětrnostními vlivy, bude samozřejmě pověšen k oknu pěkně zevnitř. Tradičně tyto zvonky upozorňují na drobný vánek alespoň trochu zpříjemňující parné japonské léto, tož doufám, že ho náš průvanový uragán, který v bytě v horkých měsících vytváříme, nesejme.


Díky změně jídelních preferencí a celkovému nezájmu z obou stran jsme se vůbec nehnaly za obchody s asijskými potravinami, ale vzaly to tentokrát trochu... povrchněji. Protože je to už nějakou dobu, co byla přímo na Václavském náměstí otevřena druhá pobočka Misshy u nás, chtěla jsem nakouknout, jak to uvnitř vypadá v porovnání s obchůdkem v Brně a vůbec, zda je něco nového.
Musím se přiznat, že chápu, že jelikož se jedná o poněkud luxusnější korejskou kosmetiku, má u sebe člověk prodavačku s dotazem, zda hledá něco konkrétního, ještě dříve, než se za ním zavřou dveře. Poněkud mi ale vadí, když mám paní po celou dobu průzkumu zboží dva kroky za zády a jsem co chvíli nucena odpovídat na další a další otázky. Jakmile se na něco zadívám, už jsou mi předloženy veškeré informace o výrobku, případně další věta v interogativu. Obě prodavačky byly skutečně milé, ale osobně mi třeba vůbec není příjemné, když poslouchají můj a Iščin rozhovor a dokonce na něj reagují. Dobře, je to malý obchůdek, ale tohle pro mě rozhodně nepředstavuje atmosféru, ve které je mi příjemné nakupovat. Pak ať se nikdo nediví, že upřednostňuju internetové objednávky.

Vše výše zmíněné mi ovšem způsobilo jen drobnou rozladěnost, to pravé naštvání přišlo dalšího dne, kdy mi na email (6. 2.) dorazila informace, že od 4. 2. může mít člověk k nákupu nad 250 Kč lak za korunu k tomu. Vážně?! A proč nám o tom nikdo neřekl v obchodě, kde jsme se přitom právě o lacích s prodavačkou bavily? Kde to vypadalo, že žádná podobná akce neexistuje, nebo o ní minimálně nemá tušení ani personál? Iška se přitom rozhodla vyzkoušet tělové máslo Bordeaux Absolute Body Butter, stačilo by tedy k nákupu něco přihodit a mohly jsme akce využít. Jelikož je Koeda poklad a po mé minulé toužebné zmínce o laku z Misshaboxu mi ten svůj darovala a já zjistila, že je opravdu suprový (a nejodolnější pod sluncem - 20 minut odlakovávání!), opravdu bych si byla bývala ráda pořídila další.


Přesuňme se ale od jednoho ryze ženského tématu k druhému - k jídlu. Při nákupu bylinek a voňavých dárečků pro nejbližší na mě od pultu při placení vykoukl bio čaj mačča (抹茶; tohle teda v přepisu konkuruje i úžasnému "suši", které mi samo o sobě způsobuje krvácení očí), tak jsem si jeden dvougramový sáček k nákupu přihodila s neblahým tušením, že budu následně hořce litovat svého rozhodnutí koupě pouhého jednoho pytlíčku. Čaj mačča je totiž 10x koncentrovanější a silnější než jiné zelené čaje, jak svou chutí, tak i účinky. Je proto oproti louhovaným zeleným čajům silnějším antioxidantem (odhaduje se, že zhruba 3x) a jelikož se pije celá sušená a nadrcená rostlina (jak už napovídá samotný název - "práškový čaj"), tělo dostane na způsob nyní módních "zelených nápojů" typu mladý ječmen či chlorella všechny vitamíny a minerály. Kofein se z něj uvolňuje do krve pomalu. Co může navíc zaujmout polochcíplého študáka je rovněž fakt, že dle nejrůznějších studií pomáhá snižovat úroveň stresu a ve větších dávkách napomáhá hubnutí.
Vrátíme-li se k mé maličkosti se stříbrným sáčkem v ruce a obrovským otazníkem nad hlavou, zjistíme, že má-li člověk pouhý jeden sáček, setsakramentsky dlouho se rozhoduje, jakým způsobem ho vlastně připraví. Zvítězila obyčejná teplá varianta a bytem se vskutku málem rozléhal zvuk prudkého dopadu pokožky v oblasti čela na dřevěnou desku stolu - proč jen jsem si jich k nákupu nepřihodila víc? Achjo.

Dovolenou jsem se taky s prominutím prožrala spoustou hříšně drahého suši, kterému jsem po delší době opět přišla na chuť a které mi cestou domů začalo scházet natolik, že jsem se rozhodla udělat ze sebe pokusného králíka. Modlíc se k bohu všech ušatých, doufala jsem, že nestrávím noc převěšená přes záchod, chtěla jsem totiž po letech dát znovu šanci krabičkovému suši - díky rozumné úvaze, že přece v RegioJetu mívají kvalitní věci a i když jsem ještě nikdy nejedla chlazené dopředu připravené suši, které by nechutnalo jako polystyren, řekla jsem si "co už, mám hlad".
Nó, ono to nebylo nejhorší. Samozřejmě osušené, ale chuťově vůbec ne špatné. Hodně překvapila sójová omáčka, nejednalo se totiž o ten nejlevnější nepoživatelný šmejd, ale poměrně chutný doplněk pokrmu, který jsem si dokonce (alá Skrblík) dovezla domů. Musím tedy říct, připravujíc se na své pozdní vlakové návraty během semestru, že už znám svou čtvrteční večeři.


A na závěr vysvětlení, proč už nebudu na dovolenou jezdit během hlavní vlny zkouškového, stresu, svátků a prvotních výprodejů. Protože potom přijdou ještě brutálnější výprodeje a jak jsem zjistila, právě v prvních dnech těch finálních únorových se obchody snaží všech kousků zbavit takřka násilím a přicházejí dvojité až trojité slevy srážející ceny až na 10-20 % těch původních. Nakoupila jsem si celý šatník včetně dvou párů bot za půl druhé tisícovky (původní cena celkem těsně pod 8 tisíc), přičemž většina z toho byly věci, co jsem si vyhlídla během sezóny, kdy stály o jednu cifru více. Jezdívám na letní výprodeje, jezdívám na klasické zimní výprodeje, ale TOHLE bylo tedy šílené a můj způsob nákupu připomínal spíše sklizeň.


Zkrátka - bylo skvěle a musím říct, že legrace pokračovala i po návratu domů. Sice jsem kvůli celodennímu pražskému běhání venku nemohla sledovat Olympiádu (a proto mi poněkud spadla čelist, když jsem poprvé viděla výsledky mužského krasobruslení), vše jsem si ale vynahradila hned po příjezdu, kdy jsem odhodila rozměrná zavazadla a zalehla k televizi. Tiše spílajíc Japonci Juzuruovi Hanjuovi (ach, ten češtín), lamentovala jsem i během sledování výkonu Mačidy. Prostě promiňte, ale já budu vždycky fandit Pljuščenkovi a můj studijní obor na tom nic nezmění. Se stejně útočně naladěnou máti jsme trousily kousavé poznámky a dokonce přepnuly z českého kanálu ("Skvělý výkon Mačidy, nedá se s Pljuščenkem srovnávat!") na stejně naladěné Slováky ("Tož to nebol až taký zážitok."). Jo, a též jsme zemřely smíchy, protože:
Komentátor: "Už z jeho kostýmu je jasné, že se bude jednat o Ptáka ohniváha."
Ely: "Jako nic proti, ale mně to připadá jako "Hirošima v plamenech"."
Komentátor: "Třiadvacetiletý Mačida, který je doma v Hirošimě...." 
Edit (13. 2.): Fajn, Hanjuovi se pokorně omlouvám. Dnes jsem ho viděla v plné nádheře při boření rekordů a je... fenomenální. A stejně mi po dnešku asi nezbude než se přeorientovat a vybrat si jiného favorita, tak což třeba takové mladé tele slibující mi potenciálně možnost gaučového povzbuzování na mnoho let dopředu.

17 komentářů:

Kawaii Eaglin řekl(a)...

Nádhera, tiše závidím vydařené sklizni oblečků, a dávám palec hore za plno cute věcí ^.^ a naprosto s tebou souhlasím, že čaj matcha je úžasnej. Právě jsem dopila druhý šálek a je mi skvěle :) (možná je to jen sugesce, nebo bych to s ním neměla tolik přehánět, ale co už...)

Dášenka Boušková řekl(a)...

Chtěla jsem ti poděkovat za to, že jsi mě seznámila s Molangem. Je úžasnej. Bylo to snad první téma do nového mobilu co jsem si po vánocích stáhla. Mimochodem víš že na ebay je krém s Molangem? Jen nechtěj vědět cenu.
Hromadu oblečení ti trochu závidím. V Tally Weijl jsem byla včera a vybrala bych si tam, jen se snažím teď neutrácet. Nejraději mám ten obchod v Palladiu protože tam maj skvělý dekorace včetně velikého růžového králíčka a falešných reprobeden.

Ely řekl(a)...

Kawaii Eaglin: Myslím, že dva šálky jsou vcelku normální množství, akorát mi děláš opět chutě :D

Dagmar: Tož to ho máme, kluka ušatýho, v mobilu už snad všichni, mnichichi :D O krému jsem vůbec nevěla. Samozřejmě jsem se na cenu podívala a odpadla jsem. To musí být snad i proti smrti, ne? O.o
Taky mám nejraději Tally v Palladiu, s králíkem jsem si kdysi i pořídila fotku a dodnes s ním mívám zajímavé momenty - například když jsem ho minulý týden míjela a bezděky ho začala hladit po čumáčku. Naproti jdoucí slečna na mě hleděla poměrně zvláštně :D

Křehká Figurka řekl(a)...

Ten zvoneček s králíčkama je skvělý....tak nějak momentálně vím, co je pro mě prioritou si opatřit ...awwww :3
Na matchu se pořád ještě chystám...a hodně lidí mě odrazuje a radí, že si mám dát raději matcha šejk. Stále se neumím rozhodnout a proto hodlám dříve vyzkoušet Tchai kávo-šejk :D.
Regio se asi mění...když jsem si tam dala sushi na začátku jejich kariéry byla to takřka nepoživatelná guma...
Ještě se vrátím k těm prodavačkám...já to taky nesnáším, když mi stojí věčně někdo za zadkem a nebo poslouchá, ale že ti ještě odpovídaly...no hrůza. Bych od tama vyfrnkla a už by mě tam neviděli. Jediné oslovování mi nevadí v Douglasu, tam je to milé a rozumné a nikdo (ani nějaký bodyguard) za mnou nečichá.
Vidím, že jsi toho koupila strašně moc :D díky bohu, že nemám peníze...jinak bys mě úplně nalákala jít očihnout obchody :D.
Na Pljuščenka mi nikdo sahat nebude ! Ale letošní výkon J. Browna...aaaa to stepování bylo skvělé :3

Ely řekl(a)...

Křehká Figurka: Pokud nevíš, zda ti bude mačča/matcha (seriously, mám chuť polovinu slov přepisovat česky a polovinu nechat v anglickém přepisu :D) chutnat, chtělo by to někde objevit obchůdek, kde prodávají právě tyhle dvougramové pytlíčky, jeden mě přišel na pouhých 15Kč :3 Akorát jsem na žádné další prodejní místo právě zatím nikde jinde nenarazila :(
RegioJet kdysi dávno podával jiné suši, zkoušela jsem ho a bylo odporné. I proto jsem se docela bála... ale pokud jsem neměla pouze nějaké extra štěstí, bylo opravdu daleko lepší, než bývalo ^^
Ha, další fanoušek Pljuščenka, skvěle! :D Browna jsem bohužel neviděla, stejně jako mnoho dalších, achjo. Proč jen si to nejde někde pustit ze záznamu...? :/

Křehká Figurka řekl(a)...

Ely: Pro mě skvělý zážitek v podání J. Browna zde: http://www.youtube.com/watch?v=wzlcVKFVWVI od 2:46 cca :)) snad se ti to bude líbit jako mně :)

Ely řekl(a)...

Křehká Figurka: Jé, a vlastně viděla, nedávno na Tumbleru - já jsem vůl :D Díky moc za odkaz, ráda jsem koukla znova, fenomenální výkon~

Nicca řekl(a)...

Jé, ty dárečky jsou super :) A matchu jsme naposledy s přítelem koupili ve velkém balení na Ebay, takže jí mám dostatek na pár let dopředu :D

Ely řekl(a)...

Nicca: Věřila bys, že mě, eBay maniaka, vůbec nenapadlo kouknout na eBay? O.o Díky tobě napraveno, objednáno :3 (Ty čínské odrůdy jsou tedy za opravdu směšný peníz, ale musím se přiznat, že jim natolik nevěřím, že jsem sáhla po dražší korejské veerzi :D)

Lucy řekl(a)...

Wooow, nákupy oblečení opravdu závidím :O Vidím Tally Weijl, taky moje oblíbená značka! Nemám už jiné kalhoty než z Tally Weijl, jediný krám, kde mi vždycky sednou a ještě je v liberecké pobočce hrozně milá obsluha, která poradí, přinese, potěší <3

Shinigami řekl(a)...

Miláček Yuzuru prostě to zlato VYHRAJE, i kdyby se deset Pljuščenků stavělo na hlavy! :D Miluju to kluka, od první jízdy na MS 2012. Sama Amaterasu mu zavazuje tkaničky na bruslích :P Mimochodem krátké jízdy mužské soutěže začínají už za dvě hodiny :)

PS: Už pár dní testuju Misshu a musím říct, že výsledky vůbec nejsou k zahození :) Časem si asi pořídím další patlátka :D

Ely řekl(a)...

Lucy: Jojo, Tally je tam spousta, tento rok se mi jejich oblečení líbilo ještě více, než obvykle, je-li to možné ^^ Že ti sednou jejich kalhoty ti ale opravdu závidím, to já si zase s jejich střihem džín nerozumím vůbec :D

Shinigami: Ó díky ti, duše dobrá, za včasné upozornění - já bych to byla bývala zase propásla! <3 Tak snad mě hošek ohromí, třeba pak zmírním svůj kritický postoj vůči němu O:)
A co sis od nich vlastně konkrétně pořídila, smím-li se ptát? :)

Shinigami řekl(a)...

Ehm, vidělas jeho krátkou jízdu na Garyho Moora? Snad ji dnes taky pojede :)

Koupila jsem si celou sadu Black Ghassoul. Mám problematickou, mastnou pleť, která navíc nesnese žádnou chemii. Doteď jsem používala La Roche-Posay, ale třeba mýdlo od Misshy má pozitivnější účinky než gel od LRP a cenově to vyjde skoro nastejno. Časem ještě asi testnu něco z řady Super Aqua, abych mohla LRP opustit úplně.

Ely řekl(a)...

Shinigami: Tak dnes jsem už stihla i Hanjua a dobrá tedy, tak nějak se mu musím omluvit, jeho výkon mě naprosto ohromil, a to bodování! (K Pljuščimu se nevyjadřuju =___=)

Na tyhle věci jsem zatím moc recenzí nečetla, tak jsem ráda, že znám alespoň tvůj názor :)

Shinigami řekl(a)...

Ááá, jel nádherně! Letos mu to skáče perfektně :) Těším se na zítra!

Pljuščenko mě zamrzel. Tu hlavní soutěž měl už nechat plavat a přenechat místo někomu mladšímu. Ale když ono to jeho ego... V týmech jel výborně, ale je znát, že už je to stará garda a má dost za sebou. Úplně mi vyrazilo dech, že jel i Joubert.

Já jsem ráda, že jsem se odhodlala Misshu konečně vyzkoušet a to především na tvá četná doporučení :)

Ely řekl(a)...

Shinigami: Tak s odstupem můžeme říct, že volná jízda se mu poněkud nevyvedla, ale stejně jsem mu to moc přála, klukovi :) Člověk teď nějak zjišťuje, že poněkud nemá komu fandit jinak, chjo.

Já tě umluvila do kosmetiky, ty jsi mě upozornila na krasobruslení -> jsme si kvit :D

Shinigami řekl(a)...

Ely: Ani mi nemluv, pokoušel se o mě infarkt, když tam vytíral led :D Ale kazili všichni, i tak suverénní Chan. Není komu fandit, stará garda je na tom prachbídně, mladá ještě hůř a Yuzuru je jediný, na koho se dá koukat.

Dobrý obchod :D

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře, poznámky, (Wolfiiho) trollení, kritiku, pochvaly nebo zkrátka jakýkoliv shluk písmen.

 
 

Nákupní deníček Copyright © 2014 Design by Ely