sobota 6. dubna 2013

Knižní objev (a čas na trochu infantility)

Čas od času se dostanu v sobotu do Bohumína, kde potom v centru procházím krámky. Jednou z mých pravidelných zastávek je i malé knihkupectví, které má vždy vybrané knihy zlevněné až o 80%. Pokaždé se jimi zvědavě a dlouze (neb spojuju pátrání po čtivu s pokusem o zahřátí se, v tomhle odporném počasí) probírám, ale žádnou knihu týkající se Japonska jsem nikdy neobjevila. Až tentokrát. Kořistí se stala Ulička tisíce květů od americké spisovatelky Gail Tsukiyamy.

Nemám nejmenší tušení, jaká může kniha být, ale když ono to bylo zlevněné ze tří stovek na 79Kč, tak jsem to riskla. Bohužel co se tedy kvality týče, ještě dlouho budu moct jenom hádat. V Databázi knih má sice hodnocení vysoké (90%, ale hodnotili jen dva lidé), já sama se k ní ovšem dostanu až o prázdninách, což jistě chápe každý, kdo měl kdy před sebou zkoušku z Britské literatury (jak už jsem si postěžovala minule). Anotace slibuje vyprávění životních osudů několika lidí na pozadí druhé světové války, což rozhodně zní zajímavě. Pakliže vás titul zaujal, určitě se po něm v knihkupectví koukněte, vyslevované to bude jistojistě všude.


A ještě něco málo ke druhé části nadpisu: je to skvělé mít kamarádku/spolubydlící, která se čas od času vytasí s nějakou skvělou pokemonní věcičkou, kterou vám zcela nezištně daruje.
Je to skvělé mít spolužáky, kteří se při obdržení podobného daru radují tak nahlas a tak hodně jako vy, že se rázem přestanete cítit jako imbecil kvůli tomu, že vás ještě ve dvaceti letech tyhle kreslené potvůrky pořád baví a spolu s dětmi ve věku okolo deseti let se těšíte, až vyjde nová hra~
Ještě jednou děkuju, Ayu!


Tož tak se stalo, že mám bez jakéhokoliv boje vodní odznak, hahá!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře, poznámky, (Wolfiiho) trollení, kritiku, pochvaly nebo zkrátka jakýkoliv shluk písmen.

 
 

Nákupní deníček Copyright © 2014 Design by Ely