středa 26. prosince 2012

Gothika - 120 Days of Sodom

Na úvod by asi bylo vhodné letmo představit Gothiku, jelikož přeci jen, jejich sláva nedosahuje takových rozměrů, aby mohl člověk s klidem předpokládat, že je čtenář bude znát. I když pravda, v našich končinách jsou známí poměrně hodně, vzhledem k tomu, že pravidelně sjíždějí evropské festivaly týkající se Japonska a nejrůznější cony, přičemž byli několik let po sobě i hosty Advíku. Než se teda chudákovi změnila diakritika a Gothika začala být slovenskými organizátory považována za "dva buzíky"...

Momentálně sídlí v Německu a před několika málo dny bylo ohlášeno vydání jejich dalšího CD, na což se tedy těším jako na druhé Vánoce, protože kvalita jejich práce strmě stoupá. Na svém kontě mají aktuálně pět alb, z čehož první tři jsou menšími počiny čítající pouze čtyři až pět songů. Dvě novější, 120 Days of Sodom a Zeitgeist, už však člověka zabaví na delší dobu.

Před několika měsíci postnuli na Facebook svůj nejnovější kousek, "The Gossamer Check", který dává tušit kvalitní poslech i co se týče připravovaného Yomi. Song je v japonštině, a já se proto tiše modlím ke Gacktovi, aby se toto týkalo celého alba. Angličtina v podání zpěváka Andra je totiž úplně nový level engrish. Člověk tomu vůbec nerozumí a až při pohledu na psaný text mu to začne do sebe zapadat. Při pohledu na slova se navíc člověk poměrně zděsí, co že to vlastně celou dobu poslouchá, a začne vážně přemítat o svém slušném vychování a vlastním názoru na svoji osobnost. Skupina sama svou hudbu definuje jako "Sexed Up Electronica" a ono je to velmi výstižné.


Já jsem se ke Gothice dostala následovně - koupila jsem si od nich na jednom Advíku CD Zeitgeist a kupodivu jsem toho vůbec nelitovala, protože jejich hudba je skutečně přesně můj šálek kávy. Jedním z mých šálků kávy. Můj vkus, co se hudby týče, se projevuje poněkud schizofrenicky.
Z jejich tvorby se mi zalíbilo ještě právě 120 Days of Sodom, ale vzhledem k jejich neúčasti na posledním ročníku jsem neměla příležitost si ho pořídit. Proto jsem skočila po možnosti odkoupit ho od jakési své spolužačky, která album nabídla k prodeji.

Se samotným obchodem jsem nebyla zrovna spokojená. Když už člověk požaduje za použité CD téměř pořizovací cenu, třebaže je podepsané (upřímně, nezažila jsem CD od Gothiky, které by NEBYLO podepsané), čekala bych, že bude v pořádku. Ale tedy krabička znatelně poškrábaná, vevnitř zlámané zoubky... jsem snad už moc náročná a navyklá na vysokou kvalitu eBay prodejců?

Možná by se na úvod slušelo říct, že když jsem si pořídila Zeitgeist po prvním prožitém koncertu Gothiky, byly jsme spolu s kamarádkou poměrně zaskočeny faktem, že jsou texty v angličtině. Vážně, ono to jako angličtina nikdy neznělo. Místy trochu sprostější, ale velmi se mi líbily. Nedělala jsem si tedy iluze, co se textů týče, ani ohledně 120 Days of Sodom. A... marně přemýšlím, zda se mi náhodou dobrá polovina skladeb nelíbila více předtím, než jsem tušila, o čem jsou? Nu dobrá, asi ne, jsem duše zkažená.

CD bylo umístěno do nové police, kterou jsem dostala k Vánocům a jež byla ihned zasvěcena japonským interpretům, protože už jsem prostě jejich tvorbu neměla kam dávat~

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře, poznámky, (Wolfiiho) trollení, kritiku, pochvaly nebo zkrátka jakýkoliv shluk písmen.

 
 

Nákupní deníček Copyright © 2014 Design by Ely