pondělí 19. prosince 2011

1000 věcí o Japonsku

Ve svém článku o Japan Society jsem se zařekla, že čas od času napíšu něco o zajímavých stránkách zabývajících se japonštinou a Japonskem. V rámci plnění vlastních předsevzetí tudíž cítím potřebu představit vám jeden velmi zajímavý blog. Vlastně... dva!

Zajímavý projekt, 1000 věcí o Japonsku, rozjela před dvěmi lety Američanka vystupující pod přezdívkou Orchid64. Tato bloggerka žije už více než 20 let v Japonsku a její pohled na kulturu této země, obyčejné Japonce a všechny aspekty každodenního života tedy vychází z dlouholetých zkušeností. Nejedná se o žádné názory člověka, který si do Japonska zajel na týdenní dovolenou a nyní se cítí jako znalec. Tak se ale necítí ani ona, přestože by na to měla nárok. Její blog je prostě jen směsicí názorů obyčejné ženy, která žije v cizí zemi a má na ni svůj vlastní pohled.
Pravidelným postováním svých postřehů připravuje svým čtenářům unikátní náhled do svého běžného života. Téměř každý den se na jejím blogu objeví nový článek o věcech, které jí budou nebo naopak nebudou chybět, až někdy v budoucnu Japonsko opustí.

(Photo by Orchid64)
Orchid64 navíc patří i další blog, na kterém recenzuje různé druhy japonských sladkostí. Určitě jste někdy slyšeli o sezónních příchutích Kit Katu nebo různých nápojů a uvažovali o tom, jak asi chutnají. Pokud vás takové čtení zajímá a nehrozí, že se při čtení z hladu či chuti bezděky zakousnete do klávesnice, určitě nahlédněte i na tento její blog~

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

pri druhom by som sa zakusla ale na to prvé sa určite pozriem, vyzerá to zaujímavo, vďaka za tip ^_^

Curly girl řekl(a)...

Děkuji za tip:0)
http://www.curllygirll.blogspot.com/

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře, poznámky, (Wolfiiho) trollení, kritiku, pochvaly nebo zkrátka jakýkoliv shluk písmen.

 
 

Nákupní deníček Copyright © 2014 Design by Ely