neděle 4. září 2011

Japan Society

Lidem ze Spojených států se kontakt s japonskou kulturou snaží zprostředkovat Japan Society sídlící v New Yorku. To by normálně byla naprosto zbytečná a obyčejného českého občana se nijak nedotýkající skutečnost, kdyby ovšem Japan Society nezačala v posledních měsících updatoval svůj Youtube channel zajímavějšími videi než obvykle.Jedná se zejména o následující tři pořady: Japanese Lessons, Nihon NY a nově také Waku Waku Japanese.

Japanese lessons jsou, překvapivě, lekce japonštiny. Jsou ovšem vytvořeny tak kouzelně, že máte dojem, že paní mluví opravdu na vás a učení proto nebolí, ale je zábava. Mě osobně to zatím opravdu moc nedalo, ale těším se, až se dostanou do vyšších lekcí. Aktuálně je jich totiž zveřejněno pouze sedm, rozhodně jsou ale skvělým počinem.


Nihon NY je pořad, který objevuje japonskou kulturu v New Yorku. To by pro člověka mohlo být také nezajímavé a nedůležité, pokud se zrovna nechystá do Států na dovolenou, ale už první díl (který mi připadá nejlepší) vyvede diváka z omylu. Skvěle se na to totiž kouká! Štáb navštíví newyorskou East Village, kde se nachází mnoho japonských obchodů a restaurací a díky nádherné kvalitě videa pak kdekdo uroní slzu nad tím, že se tam zřejmě nikdy nedostane.
Momentálně je možné zhlédnout 17 dílů, ve kterých je nám například představen typický americký otaku, zajímavá místa nebo události. Často se také jedná o rozhovory. Můžu zmínit třeba díl s tvůrkyní Hello Kitty nebo duem hANGRY&ANGRY.


Poslední pořad, který zmíním, je Waku Waku Japanese. わくわく znamená být nadšený a tato fráze celkově vystihuje mé dojmy z tohoto projektu. Prozatím jsou zveřejněné pouze dvě lekce. Z té první to vypadalo pouze na vyučování frází a praktických záležitostí, už v druhé lekci ale Konomi vysvětlila některá onomatopeia, takže těžko říct, na co dalšího se můžeme v budoucnu těšit~4 komentáře:

A. řekl(a)...

To je zatraceně zajímavé! *-*
Japanese lessons znám, ta paní je moc roztomilá.:D

Ely řekl(a)...

Paní je úžasná <3
Jestli ti ale přijde ona roztomilá, tak co je potom Konomi z Waku Waku Japanese? :D Ta už pak přesahuje žebříček roztomilosti ^^

A. řekl(a)...

No, ale Konomi je takový typický prototyp roztomilé Japonky, to už se snad ani nepočítá. :D

Ely řekl(a)...

Roztomilost se vždy počítá! :D

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře, poznámky, (Wolfiiho) trollení, kritiku, pochvaly nebo zkrátka jakýkoliv shluk písmen.

 
 

Nákupní deníček Copyright © 2014 Design by Ely